Migracja serwera bazodanowego STELLANTIS

U naszego klienta, czołowego gracza na rynku branży motoryzacyjnej, firmy Stellantis (dawniej FCA Poland) nasz zespół specjalistów dokonał migracji serwera bazodanowego, której głównymi celami były:

  • Zastąpienie maszyny z oprogramowaniem, któremu skończył się okres podstawowego wsparcia producenta (tu Windows Server 2008 R2 i SQL Server 2008 R2) nową maszyną z zainstalowanymi nowszymi wersjami tego oprogramowania (tu Windows Server 2016 z SQL Server 2019).
  • Dostosowanie działającego na migrowanym serwerze oprogramowania firmy BIELbit do pracy w nowym środowisku, a następnie jego instalacja i konfiguracja na nowym serwerze.
  • Przeniesienie obiektów systemu operacyjnego (użytkownicy, grupy użytkowników, pliki, udostępnione udziały, zaplanowane zadania, usługi Windows) na nową maszynę.
  • Przeniesienie obiektów bazodanowych (baz danych, loginów, planów zarządzania, zadań SQL Server Agenta, raportów Reporting Services) do nowego środowiska.
  • Instalacja i konfiguracja ustalonego z klientem oprogramowania firm trzecich na nowej maszynie.
  • Dostosowanie, instalacja i konfiguracja istniejącego oprogramowania klienckiego do współpracy z nowym serwerem.
  • Wsparcie pomigracyjne obejmujące pomoc użytkownikom po włączeniu nowego serwera.

Większość prac w projekcie, takich jak inwentaryzacja istniejącego stanu, analiza prac do wykonania, ich szczegółowe rozplanowanie, a następnie realizacja spoczywała na BIELbit Sp. z o.o. Cała operacja została wykonana w dogodnym dla klienta czasie, nie powodującym problemów w ciągłości produkcji, jak i w przetwarzaniu danych wymienianych pomiędzy różnymi systemami informatycznymi.

Jest to nasza kolejna udana migracja serwera jaką wykonujemy dla Stellantis. Wieloletnie doświadczenie i elastyczność połączone ze znajomością najnowszych technologii to atuty pracowników firmy BIELbit!

Zapraszamy do kontaktu z nami, przeprowadzimy podobne migracje u Ciebie, znajdziemy i zaproponujemy rozwiązanie pozwalające zoptymalizować Twoje procesy produkcyjne.

Jako partner firmy InsERT posiadamy również bogate doświadczenie i rozwiązania rozszerzające funkcjonalności programów z linii Navireo, GT oraz nexo.